DESIGNED by MIXWEBTEMPLATES

„Aktion Mensch“ projektas

Paskaita -Aktion Mensch
  Surengti du seminarai Šilutėje. Vienas vyko Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokykloje, o kitas Šilutės „Sandoroje“. Abu užsiėmimus vaikams vedė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ pirmininkas Klaipėdoje, Artūras Šiukšta.
Turizmo ir verslo paslaugų mokykloje pranešėjas jaunuoliams pasakojo, kad prie alkoholio priprantama palaipsniui. Pradžia taip vadinamas kultūringas gėrimas, kai geriama nedaug ir tik retsykiais. Vėliau išgėrinėjimas dažnėja, o gėrimo porcija didėja. Taip palaipsniui išsivysto priklausomybė ir tampama alkoholiku. Todėl labai svarbu  – nepradėti svaigalų vartoti apskritai. Kaip kad medis kertamas nuo šaknų, taip ir laiku rauti ją su šaknimis. Mokiniams taip pat buvo parodyta, kokią galią turi reklama, programavimas per reklamą. Alkoholinių gaminių kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai apgalvotai sukuria šūkius, vaizdinius, asociacijas, kad kuo daugiau jaunų žmonių vartotų jų prekes.

Vaikams lektorius vaizdinėmis iliustracijomis pasakojo ir apie tiesioginę žalą žmogaus organizmui, kurią padaro cigarečių ir alkoholio vartojimas. Alkoholis naikina nervines ląsteles, atima protą, prastina atmintį, suvokimą, o nikotinas labiausiai užteršia plaučius ir kraujagysles. Svarbiausia, kad rūkymas ir alkoholis labai dažnai veda prie stipresnių narkotinių medžiagų vartojimo.
Šilutės „Sandoroje“ svečią maloniai priėmė šių diakonijos namų pirmininkė Astrita Liepienė. Čia buvo surinkti labdaringų pietų ateinantys valgyti vaikai iš probleminių šeimų, kuriems tėvų ar globėjų girtavimas namuose įprastas reiškinys.
Artūras Šiukšta paprastai ir aiškiai dėstė, kad alkoholis suluošina žmogų socialiai, atima iš jo darbą, šeimą, draugus. O visuomenė tokio žmogaus ima šalintis. Diakonijos namuose besilankantiems vaikams pranešėjas pasakojo ir apie cigarečių neigiamą poveikį. Vaikai ir lektorius diskutavo, ar tinka jaunam žmogui rūkyti, kiek kainuoja cigaretės, kodėl vaikai rūko. Prieita išvada, kad jaunimas nori būti „arčiau suaugusiųjų pasaulio“, todėl stengiasi daryti tą patį, ką daro vyresni žmonės. Užsiėmimo pabaigoje lektorius vaikams siūlė sukurti skambių ketureilių raginančių nerūkyti bei šia tema nupiešti piešinių ir padaryti diakonijos namuose parodėlę.

Autorė Asta Vaišvilaitė

 

 Paskaita -Aktion Mensch

    Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje su A. Šiukšta

 

Paskaita -Aktion Mensch-2

    Šilutės Sandoroje su Astritos vaikais Pranešėjas A. Šiukšta.

 

Paskaita -Aktion Mensch-3

    Šilutės Sandoroje su Astritos vaikais Pranešėjas A. Šiukšta.

TOP