DESIGNED by MIXWEBTEMPLATES

Paskaita Pagėgių bendruomenei

Pagegiuose
Renginį pradėjo ir susirinkusiuosius pasveikino Pagėgių savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos pirmininkas Alvydas Petras Dumbliauskas. Jis pristatė auditorijai visus paskaitos svečius (Pagėgių policijos komisariato narius, pedagogus, nevyriausybinių organizacijų atstovus, Savivaldybės administracijos darbuotojus ir t.t.) ir lektorius (Klaipėdos miesto savivaldybės narkotikų kontrolės komisijos narį, Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai” Klaipėdos skyriaus pirmininką – lektorių, Klaipėdos miesto savivaldybės bendruomenės sveikatos tarybos narį Artūrą Šiukštą, kuris skaitė paskaitą „Žalingi įpročiai tavo draugų akyse“ bei Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistę Laurą Burbeckaitę, kuri pristatė Pagėgių savivaldybės mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimą (žalingi įpročiai).

 Lektorius Artūras Šiukšta susirinkusiesiems pasakojo, kad prie alkoholio priprantama palaipsniui. Pradžia, tai vadinamas kultūringas gėrimas, kai geriama nedaug ir tik retsykiais. Vėliau išgėrinėjimas dažnėja, o gėrimo porcija didėja. Taip palaipsniui išsivysto priklausomybė ir tampama alkoholiku. Todėl labai svarbu – nepradėti svaigalų vartoti apskritai. Buvo parodyta, paaiškinta kokią galią turi reklama. Alkoholinių gaminių ir tabako pramonės kompanijos stengiasi savo prekę įbrukti bet kokia kaina, todėl labai apgalvotai sukuria šūkius, vaizdinę įliustraciją, kad kuo daugiau jaunų žmonių užsiprogramuotų ir vartotų jų prekes.

Pranešėjas vizdingomis įliustracijomis priminė ir apie tiesioginę žalą žmogaus organizmui, kurią padaro cigarečių ir alkoholio vartojimas. Alkoholis žudo nervines ląsteles, prastina atmintį, suvokimą, o nikotinas labiausiai užteršia plaučius ir kraujagysles.

Artūras Šiukšta paprastai ir aiškiai dėstė, kad alkoholis suluošina žmogų socialiai, atima iš jo protą, darbą, šeimą, draugus. O visuomenė tokio žmogaus ima šalintis. Buvo išgirsta ir apie cigarečių neigiamą poveikio puokštę. Lektorius diskutavo, ar tinka jaunam žmogui rūkyti, kiek kainuoja cigaretės, kodėl vaikai rūko. Išvada − jaunimas nori būti „arčiau suaugusiųjų pasaulio“, todėl stengiasi daryti tą patį, ką daro vyresni žmonės. 

Laura Burbeckaitė akcentavo, kad Pagėgių savivaldybės mokyklose besimokantys berniukai yra labiau linkę išmėginti visus žalingus įpročius nei mergaitės. Na, o Pagėgių savivaldybės moksleiviai iš visų žalingų įpročių labiausiai renkasi cigarečių rūkymą ir silpnesnių alkoholinių gėrimų vartojimą (t.y. alų, šampaną, Mix ir t.t.). Džiugu tai, kad stipriuosius alkoholinius gėrimus, tokius kaip likeris, degtinė ir pan. moksleiviai vartoja labai retai. Tarp narkotikų vartojimo labiausiai paplitęs klijų, tirpiklių uostymas.

Biuro direktorė ir Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė valandą prieš paskaitą Pagėgių mieste dalino „Tarptautinės nerūkymo dienos“ proga specialius ženkliukus su šios dienos atributika, skatinančia nerūkyti.

 

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro informacija

 

pagegiuose-2   Pagegiuose-3

TOP